KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7461391
nr 746 1391
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Fanny Hjelm (1858-1944), damporträtt, signerad, motivets mått: 25x19
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 mars 2012
kl 18:05:12
8/3 18:55:18
100 kr
12/3 18:01:38